Novinky a informácie

Poschodové sklady z policových regálov

Kovové policové regály možno aplikovať nielen bežným spôsobom ako stacionárne regály zostavené do jednotlivých radov, ale ponúka sa i ďaleko širšie možnosti ich použitia.
Jednou z možností, ktorá výrazne šetrí podlahovú plochu a poskytuje výrazné zvýšenie úložného miesta je uplatnenie kovových policových regálov pre zostavenie poschodového skladu. Tie poskytujú maximálne využitie výšky priestoru so zachovaním ľahké obslužnosti vyšších pozícií regálov.
Policové regály potom slúži nielen ako úložná policová plocha, ale zároveň tvorí nosnú konštrukciu poschodia. Samozrejmosťou je použitie stĺpov regálov s vyššou nosnosťou. Na tie sú potom uchytené nielen samotné police, ale aj pochôdzna podlaha pre obsluhu regálov na poschodí. Regálový systém VARIMO dovoľuje vytvárať poschodové sklady až do rozsahu 3 podlažia, alebo do výšky 8 metrov.
Výhoda poschodového skladu postaveného z kovových policových regálov spočíva v absencii samostatnej nosnej konštrukcie poschodia, čím sa jednak ušetrí finančné prostriedky a zároveň nie je nutné navrhnúť zložité riešenie rozmiestnenie nosníkov pre rozneseniu zaťaženie od regálov na poschodí.

Kovový nábytok

Naším hlavným sortimentom sú rôzne typy regálov a regálových systémov, ale zároveň sme schopní dodať aj rozsiahly sortiment kovového nábytku. V rámci uspokojenia najčastejších požiadaviek držíme základné produkty kovového nábytku skladom, čo zahŕňa predovšetkým kancelárske spisové skrine, kartotéky, pracovné stoly, šatňové skrine a pojazdné kontajnery. Väčšina týchto výrobkov je montovaného prevedenie, to znamená, že je dodávame v rozloženom stave, tým je uľahčená ich preprava a tiež sa eliminuje riziko poškodenia kovového nábytku pri preprave. Ďalšie zásoby sortimentu držíme v našich externých skladoch, prípadne u dodávateľa, opäť z veľkej miery v skladových položkách a s expedíciou do 3 dní. Ostatné produkty dodávame podľa aktuálnej skladovej dostupnosti.
Náš prehľad dodávaných výrobkov kovového nábytku nájdete priamo v e-shopu, ak by ste ale požadovaný produkt neobjavili, neváhajte sa na nás obrátiť so svojim dopytom, vynasnažíme sa nájsť pre vás vhodné riešenie.

Paletové regály BI-BLOC

Do našej ponuky sme novo zaradili profesionálny systém paletových regálov, ktorý sa ponúka pod značkou BI-BLOC. Regály sa vyznačujú kvalitným spracovaním, vhodne tvarovaným profilom stĺpa, ktorý umožňuje vyššie zaťaženie aj pri menšom rozmere a zosilneným zavesením nosníkov zabezpečujúcej ich pevné spojenie.
Povrchová ochrana paletových regálov BI-BLOC je vykonaná pozinkovaním, čo zaručuje väčšiu odolnosť proti oteru na rozdiel od štandardných lakovaných regálov a zároveň je veľmi dobre chráni pred koróziou. Nosníky sú opatrené na krajoch červenú linkou pre ľahšiu orientáciu pri zakladaní, lepšie tak možno odhadnúť rovinu pre založenie palety do regálu. Hĺbka regálu je 1000 mm, to umožňuje zakladať palety bez obavy, že by bola paleta na niektorom z koncov uložené na hrane, takto regál poskytuje dostatočné presahy. Samozrejme sú v ponuke aj iné hĺbky od 600 do 1600 mm, tak aby bolo možné ukladať palety aj na šírku, prípadne iné atypické palety.

Pracovné a dielenské stoly PROFI

Naša firma sa nezameriava len na dodávku regálov a regálových komponentov, ale tiež ponúkame rozsiahly sortiment kovového nábytku.
Teraz prichádzame s akčnou ponukou, ktorá poteší každého majstra i kutila. Pripravili sme pre vás časovo obmedzenú ponuku pracovných stolov PROFI za veľmi výhodné akciové ceny. Kovové pracovné stoly je možné kombinovať s rôznymi typmi skriniek a zásuvkových kontajnerov, preto je možné zvoliť si variantu dielenského stola presne takú, aká vám najlepšie vyhovuje.
Neváhajte a kúpte si do svojej prevádzky, dielne alebo garáže robustný a stabilný pracovný stôl PROFI. A aby ste mali prehľadne uložený materiál, môžete sa tiež pozrieť na kovové policové regály.

Regály pre sezónne pneumatiky

Máme tú zmenu zimného času a spolu s ňou prichádza od 1. novembra tiež povinnosť prezuť na zimné pneumatiky, ak sa nachádza na vozovke súvislá vrstva snehu, ľadu či námraza alebo tieto javy možno vzhľadom ku klimatickým podmienkam očakávať. S touto povinnosťou zároveň súvisí aj problematika s uložením sezónnych pneumatík.
U nás sme pripravení poskytnúť motoristom ucelený servis pre ukladanie pneumatík. V prípade jednej sady pneumatík pre osobný automobil sú vhodným riešením stojany na pneumatiky, do ktorých možno sadu kolies umiestniť a v garáži nezaberajú toľko miesta. Ich nevýhodou je, že je nutné do nich ukladať celá kolesá vrátane diskov.
Pre firemné vozový park a pre auto a pneuservisy ponúkame na skladovanie sezónnych pneumatík regály v niekoľkých prevedeniach. V týchto regáloch možno skladovať ako samotné plášťa, tak aj celá kolesá vrátane diskov. Zároveň si môžete vybrať aj prevedenie regálu podľa toho, či potrebujete uskladniť pneumatiky pre osobné automobily, dodávkové vozidlá alebo pre nákladné vozidlá.
Ak riešite teda otázku uskladnenie sezónnych pneumatík, obráťte sa na nás, sme pripravení ponúknuť vám vhodné riešenie pre vaše potreby, či už sa jedná o obyčajný stojan alebo ucelený regálový systém.

Návrh skladu

Dôležitým prvkom výrobných a dodávateľských firiem je sklad produktov a materiálu. Potreba uchovávať tovar a materiál je v dnešnej dobe veľká a kladie vysoké nároky na zariadenie skladov.
Vybavenie skladu musí zabezpecovat plynulý obeh ukladaného tovaru, ktoré so sebou prináša zefektívnenie, zrýchlenie a predovšetkým zlacnenie prostriedkov na prevádzku. Lepšie fungovanie skladu je teda pre firmu vždy prínosom.
"Kostra" každého skladu sú regály, ktoré určujú samotnú využiteľnosť a prispôsobujú sa podmienkam tovaru, ktorý potrebujete ukladať. Aby sa sklad nestal neprehľadným labyrintom, je dôležité správne rozmiestnenie regálov, ktoré rešpektuje pohyb tovaru po skladu od jeho príjmu, až po výdaj.
Oblasť skladovanie teda skrýva potenciál k úsporám firmy, je však nutné regálové vybavenie skladu správne navrhnúť. Nespoliehajte na skladníkov a správcov objektov, ale poraďte sa s konzultantom odbornej firmy, pre ktorú je vybavením skladov regálovými systémy obsahom činnosti. V súčinnosti s vami určite nájde vhodné riešenie, ktoré sa prispôsobia potrebám vášho skladovania.
Pri návrhu skladu je nutné zohľadniť predovšetkým tieto hlavné aspekty:

  • Aký typ tovaru budete skladovať a v akom objeme
  • Vlastné priestorové možnosti a umiestnenie skladu
  • Nároky na obrátkovosť a pohyb tovaru
  • Spôsob obsluhy a použitia manipulačnej techniky
  • Usporiadanie regálov.

Skutočné rozmery regálov

Z dôvodu ľahkej prezentácie a prehľadné ponuky regálov sú rozmery regálov mierne zjednodušené, tzn. že sú zaokrúhlené na modulové rozmery. V modulových rozmeroch ale nie sú zahrnuté presahy rámov regálov, pätiek a spojov v regálových zostavách. Zjednodušene možno povedať, že modulový rozmer je viacmenej rozmer samotnej police (úložnej plochy).
Každý regálový systém má iný typ konštrukcie a tým pádom sa tiež líšia skutočné rozmery a spôsob ich výpočtu. Nemožno teda zohľadniť iba modulové rozmery a určiť si ich násobkom dĺžku celej zostavy regálu. takto zostavený regál by sa do požadovaného priestoru určite nevošiel. K modulovým rozmerom je teda nutné pripočítať aj miery, o ktorej sa celková dĺžka navýši v spojoch a ukončovacích rámoch.
Pre toho kto sa nechce zaťažovať výpočtom skutočnej dĺžky, môže použiť náš konfigurátor regálov, ktorý vám presnú skutočnú dĺžku vypočíta sám.
Ak chcete mať prehľad o rozmerových možnostiach (parametroch) regálov, pripravili sme pre vás schematické znázornenie s uvedením hlavných rozmerov jednotlivých regálových systémov, z ktorých možno odvodiť aj ostatné rozmery pre celé zostavy (spojené regálové stĺpce do radu, dvojregály).

Nové online katalógy - regály PRATIC (MITO)

Sprevádzkovali sme nový formát pre PDF katalógy. Doteraz, keď ste si chceli prezrieť niektorý katalóg s regály, museli ste si ho najprv stiahnuť z našich stránok a potom otvoriť v prehliadači PDF dokumentov (napr. Adobe Reader).
Teraz sú tieto katalógy regálov prevádzané do online formátu tak, aby ich bolo možné pohodlne prezerať priamo v internetovom prehliadači. Nielenže online katalóg ponúkne komfortné prezeranie, ale je možné si prostredníctvom neho katalóg stiahnuť alebo vytlačiť, prípadne zaslať známemu e-mailom. Nielen tieto voľby nájdete na lište vľavo dole, katalóg tak možno podľa požiadavky aj zväčšovať alebo prezerať na celej obrazovke.
Zatiaľ je sprevádzkovaný katalóg pre policové regály PRATIC (MITO - EURO), ale postupne budú nasledovať aj ďalšie regálové systémy, lebo veríme, že nová technológia vám pomôže pri rozhodovaní, aké regály vybrať do svojho skladu.

Regály na videu

Teraz máte možnosť prezrieť si regály v pohybe. Vytvorili sme pre vás kanál na youtube, na ktorý budeme postupne pridávať zaujímavé videá zobrazujúce regály a kovový nábytok . Nájdete tu predovšetkým videonávody pre jednotlivé regálové systémy , ako sú napr. policové regály PRATIC a UNIRACK. Ďalšie budú samozrejme pribúdať.               
Okrem týchto video-sa tu môžete tiež pozrieť na niektoré zaujímavosti zo sveta regálov . Teraz je k dispozícii časozberné video s postupom montáže regálového poschodového skladu . Na ňom je vidieť, ako je zrýchlená montáž regálov zaujímavá.               
Ďalšou skupinou sú "odľahčená" videa, u ktorých sa môžete pobaviť. Nie vždy je to ale k zasmiatie, ako v prípade skrútenie paletových regálov v sklade s alkoholom. U preťažených, prípadne na hranici zaťažených regálov stačí malá chyba a nešťastie je na svete.               

ROLLER - policový regál s roletovým uzatváraním               

Novinkou v našom sortimente sa stalo uzavretie regálu pomocou roliet. Jedná sa o komfortné uzavretí regálové zostavy, ktoré dopĺňa doteraz používané krídlové alebo posuvné dvere.               
Výhodou tohto riešenia je predovšetkým dizajn a industriálny vzhľad takto uzavretých regálov a ďalej pohodlné ovládanie, ktoré dovoľuje zvoliť buď manuálne a alebo elektropohon. Pri manuálnom ovládaní je pohon roliet riešený pomocou kľuky, ktorej otáčaním sa roleta plynulo posúva. U pohonu prostredníctvom elektromotora je ovládanie riešené pomocou spínacej skrinky na kľúč. Oba druhy pohonov dovoľujú uzamknutie rolety v zatvorenej polohe. Rolety s elektropohonom umožňujú aj uzavretie len časti regálu.               
Regály s roletovým uzatváraním sa skvele hodí do kancelárskych priestorov, kde zachovajú čistú líniu moderného vzhľadu a vďaka širokému výberu farieb je možné ľahko zladiť s okolitým nábytkom či firemnými farbami.               
Svoje uplatnenie ale nájdu iste aj v dielenských prevádzkach, skladoch a archívoch, kde vzhľadom na možnosť uzamknutia uzavretého regálu, znemožní prístup nepovolaným osobám k stráženým položkám.               
Jednoducho si vyberte policové regály, ktoré vyhovujú vášmu využitie a vášmu priestoru a pre tieto regály vám dodáme na mieru riešené roletové uzatváranie.

Kovové regály

Policové regály sa vyrába v niekoľkých materiálových prevedeniach - kovové, drevené, plastové, papierové, prípadne rôzne kombinované.
                 Z profesionálneho hľadiska sú najvhodnejšie regály kovové, pretože u nich možno najlepšie prepočítať dovolené zaťaženie políc. Z ďalších výhod môžeme menovať robustnosť a trvanlivosť regálov. V dnešnej dobe sa používajú moderné materiály, preto i kovové regály pôsobí "odľahčene", pre vysokú únosnosť regálov sa využíva sofistikovaný profilovanie stĺpov aj ostatných nosných prvkov.
                 Vďaka premyslenej konštrukcii možno kovové regály použiť pre rôzne druhy skladovanie. Výborne sa hodí pre archiváciu dokumentov, šanónov a archívnych škatúľ. Ďalej nájdu svoje využitie v skladoch drobného materiálu a rôzneho tovaru, v zázemí predajní, ale aj v rôznych servisoch a dielňach. Pri zvolení vhodného rozmeru a odstupňovanie políc možno kovové regály použiť na osadenie plastovými boxmi a na skladovanie drobných súčiastok.
                  Kovové regály sa vyrába v pozinkovanom prevedení - to je najekonomickejšie (najlacnejšie) a najčastejšie využívaná variant. Ďalšie prevedenie povrchovej úpravy je prostredníctvom vypaľované práškové farby (lakovaním) - táto varianta je o niečo drahšie ako pozinkované regály, ale ponúka možnosť využitia v potravinárskych a nemocničných prevádzkach. Niektorí zákazníci preferujú lakované regály, keď týmito regály vybavia svoje kancelárie a alebo sa im jednoducho viac páči. Ich výhoda je aj v možnosti naladiť lakovanej regály do firemných farieb. Najdrahšie prevedenie kovových regálov je z nerezu - tam je ich použitie takmer výhradne určené pre reštauračné prevádzky a laboratóriá.
                 Ešte môžeme spomenúť kovové regály z hliníka - jedná sa o regály, ktoré sú vyrábané na mieru z hliníkových profilov a potom regály chrómované - tie sa väčšinou umiestňujú do predajných priestorov.
                 Týmto sme dospeli prirodzene k záveru, že výraz kovové regály je súhrnné označenie pre všetky moderné policové regály, pretože sú vyrábané z certifikovaných ocelí, profilovaných na moderných výrobných linkách na základe statických výpočtov výrobcu. Tieto prednosti dávajú kovovým regálom istotu spokojného zákazníka pri dlhodobom užívaní regálov.               

Ako vybaviť archív dokumentov?

Pre uskladnenie dokumentácie spoločnosti alebo inej inštitúcie slúžia archívne policové regály . Najčastejšie sú využívané pre šanóny, potom je hĺbka regálu 300 alebo 400 mm pre jeden rad, v prípade obojstranného zakladania sa uplatňuje hĺbka 600 mm. Svetlý rozmer medzi policami je 350 mm, výšku a dĺžku regálu možno ľubovoľne zvoliť podľa kombinácie dostupných modulov regálu . Pre archívne škatule či iné dokumenty možno rozmery vhodne prispôsobiť.
              Ako povrchová úprava sa najviac osvedčilo pozinkovanie. Cenovo je to veľmi výhodné riešenie, regály majú dlhú životnosť, nehrdzavie a šanóny (prípadné iné dokumenty) v nich nijako netrpia. Pre náročnejších zákazníkov samozrejme ponúkame aj lakované regály , avšak tam je nutné počítať s podstatným zvýšením ceny regálov.
              Najčastejšie sa využíva pevného (stacionárneho) prevedenia regálov , pre toho kto bojuje s miestom pre archiváciu, ponúkame tiež regály pojazdné , ktoré výrazným spôsobom šetrí miesto a zvyšujú úložnú kapacitu.
              Vyberať archívne regály si môžete z týchto:                PRATIC ,                SUPER a                UNIRACK . Tu sú ďalšie informácie o                pojazdných regáloch .               

Vylepšená fotogalérie

Vytvorili sme pre vás úplne novú fotogalériu, v ktorej nájdete zobrazené nami ponúkané regály a regálové systémy .
              Vo fotogalérii nájdete obrázky regálov a regálových systémov členenú podľa jednotlivých typov regálov . Na fotografiách je výber z realizovaných zákaziek, ale aj ukážky a detaily jednotlivých regálov a regálových systémov .
              Snažili sme sa, aby pre každý regálový systém bolo k dispozícii čo najviac fotografií tak, aby ste získali čo najlepší prehľad o nami ponúkaných regáloch a ich jednotlivých komponentoch a prevedenie.               

          

Nový sklad pre regály               

Neustále sa snažíme, aby základné prvky pre policové a paletové regály boli stále na sklade. U policových regálov sa nám to úspešne darí, pre ostatné regály už nie je situácia tak priaznivá, lebo neustále bojujeme so skladovými priestormi. Preto sme pristúpili k rozšíreniu našich skladových priestorov tak, aby boli regály vo všetkých typoch neustále k dispozícii. Zväčšenie skladovej plochy tak prinesie zlepšenie nami ponúkaných služieb, pretože budeme môcť lepšie reagovať na vaše požiadavky v oblasti regálov.

Regály GENIUS

Novo sme do našej ponuky zaradili regálový policový systém GENIUS . Tieto policové regály sú určené pre stredné zaťaženie a pre hĺbky regálu od 400 mm do 1200 mm. Výška regálu môže byť až 10 m, zaťaženie na policu sa pohybuje od 200 kg do 900 kg na jednu policu - záleží samozrejme na hĺbke a dĺžke police.
               Najväčšou prednosťou regálového systému GENIUS je možnosť zvoliť si ľubovoľnú dĺžku police. Nie ste obmedzení typizovanými rozmery nosníkov alebo policových panelov, ale zvolíte si rozteč stĺpov regálu podľa vlastnej potreby. Policové výplne dodávame v plnom prevedení, alebo aj ako rošty.
               Katalóg pre regály GENIUS nájdete tu (súbor PDF - 775 kB).

Konfigurátor regálov

Sprevádzkovali sme pre vás konfigurátor policových regálov , kde si môžete sami zostaviť svojou regálovú zostavu. V prvom kroku zvolíte regálový systém, zadáte dĺžku priestoru pre regál a potom vyberiete z ponuky požadované parametre regálu. Potom už stačí kliknúť na tlačidlo pokračovať vo výpočte a v novom okne sa vám zobrazí vygenerovaná regálová zostava.
               Tu môžete jednotlivé parametre regálu podľa uváženia meniť, obrázok regálu a všetky ceny sa budú interaktívne meniť podľa zadaných hodnôt. Možno ľubovoľne pridávať a mazať jednotlivé regálové stĺpce, meniť výšku a hĺbku regálu a počet, dĺžku a nosnosť políc.
               Matela chuť skúšať vytvárať svoje regálové zostavy , tak pokračujte tu .               

Regály na pneumatiky

Ponúkame rôzne druhy regálov na pneumatiky , počnúc stojanom na pneumatiky a končiac ťažkým regálom pre pneumatiky nákladných vozňov.
              Stojan umožňuje skladovať sezónne pneumatiky osobných vozidiel na disku do šírky 225 mm. Pre uloženie pneumatík na stojato slúži modifikácie policových regálov SUPER a UNIRACK, ktorá nie je osadená policovými výplňami.
              Pre profesionálne použitie ponúkame regály typu GENIUS a FORTE. Jedná sa o robustný regály , na ktoré je možné ukladať bez akýchkoľvek problémov pneumatiky ako osobných vozidiel, tak i pneu pre SUV alebo dodávky.                Regály GENIUS sa vyrába vo výškach 2000 až 8000 mm a dĺžku nosníkov možno zvoliť podľa potreby a s ohľadom na nosnosť. Regálový systém FORTE dodávame vo výškach 2500 a 3500 mm a v dĺžkach nosníkov 1600 a 2000 mm.               Pre veľmi ťažké pneumatiky (väčšinou pre nákladné vozne) ponúkame regálový systém odvodený z paletových regálov.
              Možností ponúkaných rozmerov a nosnosťou regálov možno uspokojiť požiadavky všetkých zákazníkov pre skladovanie akéhokoľvek typu pneumatík.               

Kovový nábytok

              

Okrem všetkých typov regálov Vám ponúkame tiež kovový nábytok v rôznom prevedení. Jedná sa o kvalitný kovový nábytok z robustnej zvárané konštrukcie s povrchovou úpravou vypaľovaným práškovým lakom.
               V ponuke je kovový nábytok pre rôzne prevádzky, napr. Skrine, archívne kancelárske skrine, kartotéky, dielenské skrine, pracovné stoly, montážne vozíky a ďalšie. Jednotlivé sekcie kovového nábytku sa vyrába v mnohých variantoch, preto možno nájsť vhodné riešenie takmer pre všetkých užívateľov.               

Copyright © 2021 e-regaly.sk | Mapa stránok